Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Gra miejska z udziałem młodzieży: „Łęczyca – miasto czterech kultur i religii”.

Przejdź do - Gra miejska z udziałem młodzieży: „Łęczyca – miasto czterech kultur i religii”.

22 września 2022 r.  na terenie naszego miasta odbyła się gra miejska z udziałem młodzieży: „Łęczyca – miasto czterech kultur i religii”. Organizatorem gry była Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy wraz z Archiwum Państwowym w Płocku. Odział w Łęczycy, Biblioteką Pedagogiczną w Łęczycy. Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w  Zgierzu oraz  Muzeum w Łęczycy.

Konkurs dla dzieci i młodzieży „Dbajmy o ziemię!”

Przejdź do - Konkurs dla dzieci i młodzieży „Dbajmy o ziemię!”

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Łęczycy zaprasza dzieci z klas „0” przedszkoli, uczniów szkół podstawowych i średnich  z Łęczycy i powiatu łęczyckiego  do udziału w konkursie „Dbajmy o ziemię!” na plakat/opowiadanie.

Spotkanie podróżnicze z Markiem Pindralem "Pocztówki ze świata" - 29 września g.18.00

Przejdź do - Spotkanie podróżnicze z Markiem Pindralem "Pocztówki ze świata" - 29 września g.18.00

Pokonamy z Markiem Pindralem tysiące kilometrów, od lodowatej północy Europy, poprzez spalony słońcem Bliski Wschód, na zielonej Azji kończąc. Autor opowie, co go tam fascynowało, intrygowało, a często szokowało.  Dowiemy się zatem, w którym kraju woda mineralna płynie w kranach i gdzie zjada się portrety.  Oraz gdzie łąki rosną na dachach. Będzie także o  kobietach-żyrafach, Końcu Świata i gdzie w bankomatach zamiast pieniędzy dostaje się sztabki złota. O szalonych królach, o tym, że na pogrzebie można tańczyć, cmentarz pomalować w kolorach tęczy, a wojny toczyć na czekolady…

Gra miejska "Łęczyca - miasto czterech kultur i religii".

Przejdź do - Gra miejska "Łęczyca - miasto czterech kultur i religii".

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprasza młodzież szkolną do udziału w grze miejskiej „Łęczyca – miasto czterech kultur i religii” 22 września 2022 r. (czwartek)

Zaproszenie na spotkanie z Pawłem Wakułą

Przejdź do - Zaproszenie na spotkanie z Pawłem Wakułą

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Łęczycy zaprasza uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z Łęczycy i powiatu łęczyckiego wraz z nauczycielami na spotkanie autorskie z Panem Pawłem Wakułą. Spotkanie pod hasłem „Zdarzyło się w Polsce” odbędzie się 28 września 2022 roku o godz. 9.00.

Narodowe Czytanie - "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza

Przejdź do - Narodowe Czytanie - "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy i Biblioteka Pedagogiczna w Zgierzu. Filia w Łęczycy oraz Zespół Placówek Edukacyjno - Wychowawczych w Łęczycy po raz ósmy włączyły się w akcję Narodowego Czytania pod patronatem Prezydenta RP.  W tym roku czytaliśmy "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza.

Wycieczka „Szlakiem zabytkowych kościołów drewnianych ziemi łęczyckiej”.

Przejdź do - Wycieczka „Szlakiem zabytkowych kościołów drewnianych ziemi łęczyckiej”.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy  w dniu 3 września 2022 roku przy współpracy z Centralnym Łukiem Turystycznym zorganizowała dla mieszkańców wycieczkę „Szlakiem zabytkowych kościołów drewnianych ziemi łęczyckiej”.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025

Przejdź do - Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025

Miło nam poinformować, że Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy  jest również w 2022 roku beneficjentem wieloletniego Programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0”. Program ten szczególny nacisk kładzie na zwiększenie oferty bibliotecznej o stały napływ nowości wydawniczych.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-12-11
Data publikacji:2019-12-11
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:5116