Zaproszenie na spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

6 października 2020

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zaprasza chętne dzieci z klas I-III szkół podstawowych z Łęczycy i powiatu łęczyckiego wraz z nauczycielami na spotkanie autorskie o charakterze ekologicznym z p. Tomaszem Trojanowskim, które odbędzie się 29.10.2020 r.

Tomasz Trojanowski –  z wykształcenia pedagog, z zamiłowania pisarz. Jest też dziennikarzem telewizyjnym i nauczycielem. Od kilku lat w jednej ze szkół podstawowych realizuje autorski program rozwijania wyobraźni. Prowadzi też autorskie zajęcia w jednym  z warszawskich przedszkoli – Książki z mojej półki. Od 1995 roku współpracuje z Teatrem Polskiego Radia jako autor scenariuszy słuchowisk.

 Twórczość autora: „Kocie historie”, „Julka i Koty: kocich historii część II”, „Kocie historie –  nowe przygody: kocich historii część III”, „Włochacz
i obca cywilizacja”, „Wielki powrót”,  „Dziobaś i inni”, „Uciekinierzy”, „Kosmiczne komplikacje”, „Misja Lolka Skarpetczaka”, „Stroiciel”. 

 Nagrody: Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego w 1998 roku za książkę „Kocie historie”; Wyróżnienie w kategorii „Książka Roku 2014” Polskiej Sekcji  IBBY za książkę „Stroiciel” ; Wyróżnienie w VII Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej za książkę „Stroiciel” (Książka została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej 2014); Nagroda za scenariusz oryginalny w kategorii słuchowisk na XV Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry - Sopot 2015" za słuchowisko „Drzazgi”.

 Zainteresowanych nauczycieli klas prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny (tel. 243881188) z biblioteką przy ul Zachodniej19 do 19.10.2020 r. Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną ilość miejsc ograniczona.

 Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „ Łęczyckie podróże po literaturze” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących      z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Zaproszenie na spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim

    Zaproszenie na spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-10-06
Data publikacji:2020-10-06
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:21