Rozpocznij przygodę z programowaniem w bibliotece!

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

24 września 2020

 

Z okazji Europejskiego Tygodnia Kodowania, który w tym roku przypada w dniach 10-25 października Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zaprasza chętne dzieci w wieku od 6 do 12 roku życia na warsztaty programowania.

Akcja przeprowadzana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

 

 

 

12, 16 października 2020 „Robotyka z klockami Lego WeDo 2”.

Zestaw LEGO WEDO2 zawiera kolorowe klocki, silnik, czujniki i hub, który łączy zbudowany model z tabletem. Przy pomocy prostego wizualnego języka programowania dzieci mogą tworzyć własne programy ożywiające lego-roboty.

13 października 2020 „Scottie Go! – poznajemy podstawy programowania” Scottie Go! EDU to gra do samodzielnej nauki programowania. W jej skład wchodzi plansza, klocki do programowania oraz dostęp do aplikacji Scottie Go. Po zainstalowaniu aplikacji na urządzeniu gracz wybiera zadanie, układa program z bloczków, następnie skanuje je. Po zeskanowaniu Scottie wykonuje ułożony przez gracza program na ekranie urządzenia.

14 października 2020 „Programujemy z Photonem”

Robot Photon to interaktywny robot edukacyjny. Poprzez specjalną aplikację na tablety dzieci uczą go wszystkiego od podstaw - od poruszania się w określonych kierunkach, rozpoznawania różnych kolorów, aż po reagowanie na różne bodźce i interakcję z otaczającą go rzeczywistością.

 

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapisy w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy przy ul. Zachodniej 19, tel. 243881188. Ilość miejsc ograniczona. Zajęcia odbędą się z zachowaniem ścisłych reżimów sanitarnych w warunkach pandemii koronawirusa i choroby COVID 19.

 

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie plakat kodowanie w bibliotece

    plakat kodowanie w bibliotece

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-09-24
Data publikacji:2020-09-24
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:33