Zaproszenie na spotkanie z Pawłem Wakułą - Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy

Zaproszenie na spotkanie z Pawłem Wakułą

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

7 września 2022

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Łęczycy zaprasza uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z Łęczycy i powiatu łęczyckiego wraz z nauczycielami na spotkanie autorskie z Panem Pawłem Wakułą. Spotkanie pod hasłem „Zdarzyło się w Polsce” odbędzie się 28 września 2022 roku o godz. 9.00.

Paweł Wakuła – autor książek dla dzieci, ilustrator, rysownik – humorysta. Jego zbiór opowiadań „Co w trawie piszczy” został wyróżniony w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren organizowanym przez fundację ABCXXI – „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Jest także autorem bestsellerowego zbioru opowiadań o władcach Polski  pt. „Jagiełło pod…  prysznicem”. Pomysłodawcą i współautorem cyklu historycznego dla dzieci „Zdarzyło się w Polsce” w skład którego wchodzą takie książki jak: „Piastowskie orły – 10 opowiadań z czasów Piastów”, „Od morza do morza – 10 opowiadań z czasów Jagiellonów” , „Husarskie skrzydła – 10 opowiadań z czasów Rzeczpospolitej Szlacheckiej”,  „Walka  o wolność – 10 opowiadań z czasów rozbiorów”, „Odzyskana niepodległość – 10 opowiadań z XX wieku”.

 Zainteresowanych nauczycieli  prosimy o kontakt osobisty bądź telefoniczny z biblioteką (tel. 243881188). Ilość miejsc ograniczona.

 Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Łęczyckie przystanki literackie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat na spotkanie

    Plakat na spotkanie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-09-07
Data publikacji:2022-09-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:73