Zaproszenie na spotkanie z Łukaszem Wierzbickim – autorem książek dla dzieci, podróżnikiem

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

5 listopada 2021

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy – Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży zaprasza nauczycieli wraz z dziećmi z przedszkoli i szkół podstawowych z Łęczycy i powiatu łęczyckiego na spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim, które odbędzie się 18.11.2021 r.:

 

godz. 9.30 klasy I-III – spotkanie „O Mongolii, czyli wyprawa niesłychana Benedykta Polaka”

godz. 10.30 klasy „O”- spotkanie „Afryka Kazika”.

Łukasz Wierzbicki - autor książek dla dzieci, podróżnik, redaktor i biografista. W 1999 roku rozpoczął pracę w Radiu FAN, gdzie przez rok prowadził audycję muzyczną „Wyspa Skarbów”, podczas której wyruszał wraz ze słuchaczami w muzyczne podróże dookoła świata. W 2000 roku odszedł z radia i zaangażował się w organizację wydarzeń kulturalnych, takich jak koncerty i festiwale muzyczne, a także spektakle i inne widowiska artystyczne, współpracował również z wydawnictwami muzycznymi. W 2014 roku Łukasz Wierzbicki zaczął współpracować z czasopismem „Dziecko” na łamach którego dzielił się swoimi wrażeniami i przemyśleniami na temat rodzicielstwa. Do pisania książek zainspirowały dziennikarza opowieści jego dziadka. Od 2017 jest oficjalnym ambasadorem Fundacji "ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom".

Twórczość autora: „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa”, „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana. Historia prawdziwa”, „Wróżby dla Kuźmy. Bajka”, „Machiną przez Chiny”, „Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści”, „Ocean to pikuś”.

Nagrody i wyróżnienia: 2009 - nagroda Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych i tytuł Książka Wiosny za Dziadka i niedźwiadka; nagroda Internautów i wyróżnienie Jury w konkursie na książkę historyczną roku portalu Granice.pl za Dziadka i niedźwiadka; 2010 - wyróżnienie Jury Dziecięcego w konkursie Małego Donga polskiej sekcji IBBY za Dziadka i niedźwiadka; 2012 – nagroda im. Stanisława Szwarc-Bronikowskiego w konkursie Książka Podróżnicza Roku Mediatravel  2012 za Mój chłopiec, motor i ja; 2021 – ósme miejsce w plebiscycie na Złotą Dwudziestkę Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom dla książki „Dziadek i Niedźwiadek”.

Zainteresowanych nauczycieli prosimy o kontakt osobisty bądź telefoniczny z biblioteką (tel. 243881188). Ilość miejsc ograniczona.

Spotkania odbędą się w ramach projektu „Łęczyckie wyprawy literackie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Zaproszenie na spotkanie z Łukaszem Wierzbickim – autorem książek dla dzieci, podróżnikiem

    Zaproszenie na spotkanie z Łukaszem Wierzbickim – autorem książek dla dzieci, podróżnikiem

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-11-05
Data publikacji:2021-11-05
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:87