Spotkanie z Podróżnikiem Markiem Pindralem

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

5 stycznia 2023

Miejska i Powiatowa Biblioteka w Łęczycy zaprasza 19 stycznia o godzinie 17.00 na spotkanie z Podróżnikiem Markiem Pindralem. Tym razem podróżnik opowie nam o wyprawie z katarem do Kataru.

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej za nami, a my ciągle wiemy niewiele o kraju, który choć 28 razy mniejszy od Polski, będzie ich gospodarzem. Czy zatem to prawda, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu mieszkańcy poruszali się tam głównie na wielbłądach i osiołkach, a dziś pędzą przez pustynię najlepszymi samochodami? I zamiast piachu siadają na złoconych sedesach? Dowiemy się także, dlaczego w centrum stolicy stoi wielki pomnik perły, czy willę można wybudować dla… sokołów oraz stąpać po klimatyzowanym chodniku. No i jak to możliwe, że po pustyni pływają gondole i nie tylko wyspy są sztuczne, ale niebo też…

 Marek Pindral odwiedził kilkadziesiąt krajów, poza Polską zamieszkując na dłużej także w Wielkiej Brytanii, Chinach i Omanie. Swoimi wrażeniami dzieli się pisząc artykuły prasowe, przygotowując wystawy fotograficzne i pokazy multimedialne. Także książki – przetłumaczył na język polski myśli jednego z hinduskich awatarów („Sai Baba, rozważania na każdy dzień roku”), w 2013 ukazała się jego książka, poświęcona Państwu Środka („Chiny od góry do dołu”), w 2015 „W cieniu minaretów. Oman” (pierwsza polska książka o tym kraju), w 2018 „Indie czyli świat”. W 2019 ukazało się drugie, autorskie wydanie „Chin”, a w 2020 - „Pocztówki ze świata”.

www.marekpindral.com

www.facebook.com/marekpindral

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Katar Marek Pindral

    Katar Marek Pindral

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2023-01-05
Data publikacji:2023-01-05
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:44