Spotkanie Autorskie z Grażyną Bąkiewicz

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

2 maja 2022

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprasza chętną młodzież z klas IV-VIII szkół podstawowych z Łęczycy wraz z nauczycielami na spotkanie autorskie z Panią Grażyną Bąkiewicz, które odbędzie się dnia 12.05.2022 r. o godzinie 8.30 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży, ul. M. Konopnickiej 11 A (parter), w ramach akcji promującej czytelnictwo X łódzkie spotkania autorów z młodymi czytelnikami – „Z książką na walizkach”.

 

 

Grażyna Bąkiewicz – jedna z najlepszych polskich pisarek literatury młodzieżowej. Ukończyła historię na Uniwersytecie Łódzkim i przez ponad dwadzieścia lat pracowała w szkole jako nauczycielka historii. Po sukcesie w ogólnopolskim konkursie na bajkę (1985) zajęła się pisaniem, najpierw dla dzieci, potem dla młodzieży i dorosłych. Nominowana do nagrody IBBY i do nagrody Srebrnego Kałamarza, przyznawanej przez Fundację Zielona Gęś. Jej debiutancka powieść dla młodzieży O melba! uznana została Książką Roku 2002, zaś Korniszonek, powieść dla dzieci, otrzymała honorowe wyróżnienie Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych 2004 przyznawanego przez Bibliotekę Raczyńskich. Powieść historyczna Mówcie mi Bezprym została wyróżniona w konkursie Książka Roku 2016 Polskiej Sekcji IBBY. Mieszka w Łodzi.

Po spotkaniu będzie można zakupić książki autorki.

Zainteresowanych nauczycieli prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny (tel. 24 721 03 57) z biblioteką przy ul. Marii Konopnickiej 11 A. Ilość miejsc ograniczona.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Spotkajmy się w bibliotece – cykl zajęć biblioterapeutycznych dla dzieci i dorosłych” dofinansowanego z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łęczycy.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat na spotkanie z Grażyną Bąkiewicz

    Plakat na spotkanie z Grażyną Bąkiewicz

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-05-02
Data publikacji:2022-05-02
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:72