Spotkania dla dzieci i młodzieży z Katarzyną Ryrych

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

21 kwietnia 2022

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Łęczycy zaprasza uczniów szkół podstawowych z Łęczycy i powiatu łęczyckiego wraz z nauczycielami na spotkanie z Panią Katarzyną Ryrych – autorką poruszającą w swoich książkach tematy związane m.in. z dorastaniem, odmiennością, relacjami w rodzinie i z rówieśnikami.

Spotkania odbędą się 10 maja 2022 r.

dla klas IV-VI,  o godz. 9.00

„Na styku dzieciństwa i dojrzałości"

 dla klas VII-VIII,  o godz. 10.40

„Inny nie znaczy gorszy".

 

Katarzyna Ryrych z wykształcenia anglistka, z zamiłowania malarka i pisarka, autorka licznych książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zadebiutowała w 1981 roku tomikiem poezji  „Zapiski pewnej hipiski”. Od tamtej pory wydała wiele książek dla starszych i młodszych, a wśród nich „Siedem sowich piór”, „Dziura w serze”, „Piąta babcia Dominika”, „Jasne dni, ciemne dni”, „Pas startowy”, „Król”, „Bachor”, „Denim Blue”, „Lato na Rodos”, „Maneki-neko”.
Pięciokrotna laureatka Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, w którego V edycji zdobyła także Grand Prix. Jej książki otrzymały m.in.: Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, Książkę Roku Polskiej Sekcji IBBY, nagrodę Literacka Podróż Hestii, Nagrodę Specjalną Polskiej Sekcji IBBY w kategorii Dziecko jest najważniejsze (dla „Wyspa mojej siostry”).  Książki autorki zostały wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz międzynarodową listę IBBY Outstanding Books for Young People with Disabilities. 

Spotkania odbędą się w ramach projektu „Łęczyckie przystanki literackie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie plakat ryrych

    plakat ryrych

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-04-21
Data publikacji:2022-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:96