„Łęczyckie wyprawy literackie” - Dofinansowanie z programu Partnerstwo dla Książki 2021

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

15 czerwca 2021

Z radością informujemy, że Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy uzyskała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Partnerstwo dla Książki 2021. Celem programu jest poszerzanie zakresu usług bibliotek oraz dostosowanie ich do potrzeb lokalnej społeczności, zwłaszcza młodzieży.

„Łęczyckie wyprawy literackie” to projekt realizowany od czerwca do grudnia 2021 r. przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy, przy wsparciu merytorycznym i organizacyjnym partnerów Biblioteki współpracujących na rzecz promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz starszych mieszkańców powiatu łęczyckiego.

W ramach projektu odbędzie się 30 wydarzeń czytelniczych, skupiających się wokół tematycznych wypraw i przystanków literackich: popularno-naukowej i robotyki, historyczno-regionalnej, detektywistycznej oraz podróżniczo-reporterskiej. W ramach zadania odbędą się: rajd, spotkania autorskie i warsztaty podróżnicze i przyrodnicze, gra miejska oraz biblioteczny escape room, eksperymenty naukowe, robotyka i konkursy. Projekt kierujemy zarówno do dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Logo Łęczyckie Wyprawy Literackie

    Logo Łęczyckie Wyprawy Literackie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-06-15
Data publikacji:2021-06-15
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:297